آمار مهر 91 - دلبسته یاران خراسانی خویشم
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
منوی اصلی
وصیتنامه شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان

ویرایش
پیوندهای روزانه
آمار و اطلاعات

بازدید امروز : 132
بازدید دیروز : 599
کل بازدید : 462826
تعداد کل یاد داشت ها : 532
آخرین بازدید : 99/3/15    ساعت : 5:2 ص
تاریخ روز

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین معلمان و اساتید را به مراقبت از جوانان در مقابل رخنه ی عرفان های کاذب توصیه کردند و افزودند: معیار اسلام برای علوّ معنوی و روحی ، تقوا و پاکدامنی، با تلاش برای دوری از گناهان و اهتمام به نماز و انس با قرآن است.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(پنجشنبه) در دیدار هزاران نفر از معلمان، اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاههای استان خراسان شمالی، با اشاره به لزوم اهتمام به ساختن و شکل دهی هویت انسانی کودکان بر اساس خلقیات نیکو، از همان دوران ابتدایی، تأکید کردند: اساسی ترین نیاز کشور، ایجاد روحیه امید به آینده، نشاط ، و خودباوری در نسل جوان است.رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود، هدف از برگزاری جلسات متعدد با معلمان و اساتید را نهادینه کردن فرهنگ احترام به مقام معلم و استاد بیان کردند و با اشاره به برخی مطالب حرفه ای، دقیق، سنجیده و کارشناسی شده معلمان و اساتید استان خراسان شمالی، افزودند: این مطالب بسیار قابل استفاده و شنیدن آنها لذت بخش بود، ضمن آنکه نشان دهنده وجود استعدادهای برتر و اندیشه های خوب و روشن در خراسان شمالی است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تبیین فلسفه تشکیل حکومت در اسلام به منظور ایجاد تحول همه جانبه در فرد و جامعه و غلبه خصلت های انسانی بر خصلت های پست ، تأکید کردند: در چنین دیدگاهی، جایگاه و نقش آموزش و پرورش و آموزش عالی و معلمان و اساتید بسیار مهم و برجسته است.

ایشان شکل دهی و ساخت شخصیت و هویت کودکان را یکی از وظایف اساسی تربیتی در آموزش و پرورش دانستند و در ادامه به بیان برخی خصلت های مورد نیاز جامعه که باید از کودکی مورد اهتمام قرار گیرند، پرداختند.

آموزش فرهنگ خردورزی اولین نکته ای بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این خصوص گفتند: باید از همان دوران کودکی، ذهن کودکان را به فکر کردن و خردورزی عادت داد.

ادامه مطلب...
      

نامه سرگشاده خطاب به مجید انصاری در خصوص مدرسه علمیه کرمانیها

به گزارش گروه خاکریز سایبری بولتن نیوز؛ نویسنده وبلاگ «شاخص» در آخرین مطلب وبلاگ خود نوشت:

 

 

حجت الاسلام مجید عرب نژاد (معروف به انصاری)

دبیر اجرایی مجمع روحانیون مبارز

جنابعالی نامه قبلی ما را که مورخ 5 مرداد 1391 در وبلاگ شاخص؟ منتشر گردید، تا این لحظه بی پاسخ گذاشته اید که این حاکی از پایبندی و صداقت شما نسبت به شعارهایتان می باشد!! شما که از مدعیان آزادی بیان، پاسخگویی و زنده باد مخالف من هستید، پس چه شده است که به سوالات مستند و اساسی ما پاسخ نمی دهید!!

آقای انصاری!

قصد داریم در این نامه سوالات و ابهامات خود را در خصوص مدرسه علمیه کرمانیها و مسائل مرتبط با آن که شما مهمترین عضو تصمیم گیر هیات مدیره آن می باشید، مطرح کنیم و امیدواریم که پرسش های ما را در ارتباط با این موضوع مهم بی پاسخ نگذارید! لازم است بدانید که سوالات ما در این نامه از شما، بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر  مطالبه عدالت خواهی می باشد که این مهم جزو مهمترین مطالبات ایشان از همگان بخصوص جوانان و دانشجویان است. بجاست که در این جا به فرازهایی از فرمایشات معظم له اشاره کنیم:

پدیده‏ى بسیار خطرناک انبوه شدنِ ثروت در دست کسانى که آمادگى دارند آن را هزینه‏ى کسب قدرت سیاسى کنند؛ و البته با تکیه بر آن قدرت سیاسى اضعاف آن‌چه را که هزینه کرده‏اند گرد مى‏آورند.این‌ها و امثال آن نقطه‏هاى استفهام برانگیزى‏ست که هر جوان معتقد به عدل اسلامى ذهن و دل خود را به آن متوجه مى‏یابد و از کسانى که مظنون به چنین تخلفاتى شناخته مى‌‏شوند پاسخ مى‏طلبد. (پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به جنبش دانشجویی 6 آبان 1381)

شما میگوئید که ما شعار عدالت میدهیم؛ دانشجو را میگیرند، اما آن کسى را که به عدالت صدمه زده، نمیگیرند. قوه‌ى قضائیه چنین، یا دستگاه مسئول چنان. خوب، اینجا شما باید زرنگى کنید؛ یک لحظه از درخواست و مطالبه‌ى عدالت کوتاهى نکنید؛ این شأن شماست. جوان و دانشجو و مؤمن شأنش همین است که عدالت را بخواهد. پشتوانه‌ى این فکر هم با همه‌ى وجود، خودم هستم. (بیانات‌ در دیدار اساتید و دانشجویان دانشگاه‌هاى شیراز 14 اردیبهشت 1387)

دبیر اجرایی مجمع روحانیون مبارز!

حضرت امام خمینی(ره) مورخ 24/3/1367 شما را به همراه آقایان جاویدی، محمدعلی انصاری، کشمیری و حسین هاشمیان برای اداره مدارس علمیه کرمانیها (خواهران و برادران) در قم و کرمان منصوب نمودند و ظاهرا بعد توافق شما با دیگر اعضاء قرار گردید، اداره این مدارس و اموال و املاک مرتبط با آن تحت مدیریت سه نفرتان یعنی جنابعالی و آقایان جاویدی و کشمیری قرار گیرد. شما بهتر از هر کس دیگری به حجم بالای اموال و املاک متعلق به این مدارس آگاهی دارید! که می بایست درآمد حاصل از این اموال با مدیریت مدبرانه ای، صرف ارتقای آموزشی و معیشتی طلاب می شد، اما متاسفانه با سوء مدیریت ها و تخلفات صورت گرفته و عدم مدیریت سالم اقتصادی آنها، ( که اگر این مهم بخوبی انجام شده بود می توانست امروز بعنوان پتانسیل بالایی برای حمایت همه جانبه طلاب و فضلاء کرمانی باشد) بخش های زیادی از این املاک و اموال به طور نامشروعی فروخته و ضایع گردید (در رابطه با این موضوع گزارش تحقیق و تحفص شورای عالی حوزه موجود می باشد) که در خصوص این مطلب بارها برخی از طلاب و فضلاء استان کرمان از باب امر به معروف و نهی از منکر به شما تذکر داده بودند ولی شما هیچ گونه اعتنایی به نصایح آنها نداشتید!! شاید معتقد بودید چون منصوب امام(ره) هستید، می توانید هر کاری بکنید و نیازی هم به پاسخگویی ندارید!!

جنابعالی مورخ 17/10/1367 نامه ای را بدین شرح خطاب به حضرت امام(ره) می نویسید که معظم له هم به نامه جنابعالی پاسخ می دهند: 

محضر مقدس رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی، حضرت آیت‏اللّه‏ العظمی امام خمینی ـ روحی فداه

با عرض سلام و آرزوی سلامتی آن وجود مبارک، محترماً معروض می‏دارد، در حدود 150 سال پیش ملکی وقف مدرس? علمیه و طلاب و اساتید آن در کرمان گردیده است، مدرسه سالها به صورت مخروبه در آمده بود؛ پس از انقلاب بازسازی و برای استفاد? خواهران طلبه مورد بهره‏برداری قرار گرفت و هم اکنون نیز تعدادی از خواهران طلبه در آن مشغول تحصیلند، متمنی است نظر مبارک را در مورد استفاده از درآمد ملک موقوفه جهت مخارج مدرسه و خواهران طلبه بیان فرمایید.17/10/67

مجید انصاری کرمانی

بسمه تعالی

درآمد ملک مزبور به خواهران طلبه نیز می‏رسد و در این جهت فرقی میان طلاب مرد و زن نیست.

روح‏اللّه‏ الموسوی الخمینی (صحیفه امام(ره) جلد 21)

حال در اینجا یک سوال اساسی ایجاد می شود که شما چگونه برای استفاده از درآمد یکی از موقوفات متعلق به مدارس علمیه کرمانیها جهت تخصیص به مدرسه علمیه خواهران در کرمان علی رغم این که منصوب معظم له برای اداره مدارس هستید، اجازه می گیرید؟ ولی برای فروش اموال و املاک این مدارس که به مراتب مهم تر از تخصیص درآمد آنها می باشد و در واقع درآمد حاصل از آن باید صرف امور طلاب شود، هیچ گونه اجازه ای نمی گیرید؟ شما چگونه این تناقض را توجیه می کنید؟ و چه پاسخی برای آن دارید! آیا این نکته مهم به تنهایی فروش اموال و املاک مدارس را زیر سوال نمی برد که شما بدون اجازه از ولی امر اقدام به این امر کرده اید؟ اگر می گویید برای فروش این اموال و املاک اجازه لازم نیست، پس چرا برای تخصیص درآمد یکی از این موقوفات به مدرسه علمیه خواهران در کرمان که از اهمیت کمتری نسبت به فروش این املاک برخوردار است، اقدام به دریافت اجازه از ولی فقیه نموده اید؟ اصلا بدون در نظر گرفتن این مطالب، آیا شما اجازه فروش املاکی که موقوفه بوده اند را از لحاظ شرعی و قانونی داشته اید؟ بر فرض که اجازه هم داشته باشید پس چرا به صورت متعارف و از طریق مزایده اقدام به این کار نکردید؟! لطفا با صراحت و شفافیت به پرسش های ما در این جا پاسخ دهید!

آقای خط امامی!

روحانیون و طلاب استان کرمان چند سال پیش با آگاهی و اطلاعی که از تخلفات  صورت گرفته نسبت به اموال و املاک مدارس پیدا کردند، بنا بر وظیفه دینی و انقلابی و در راستای فرمایشات مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر مبارزه با فساد و پیگیری مطالبات عدالتخواهانه، طوماری را با امضای 400 تن از فضلاء و طلاب کرمانی مقیم حوزه علمیه قم، به دبیر محترم شورای عالی حوزه، ارسال کردند و رسما خواستار رسیدگی جدی به این موضوع شدند. و شورای عالی حوزه هم از حضرت آیت الله مومن که عضو این شورا و از اعضای مجلس خبرگان رهبری هستند، درخواست کردند تا به این موضوع رسیدگی کنند. آیت الله مومن هم بعد از تشکیل چندین جلسه و استماع توضیحات شما و دیگر اعضای هیأت مدیره، هیأتی مورد اعتماد به سرپرستی حجت‌الاسلام میر نعمتی که دو سال پیش از آن، مسئولیت رسیدگی به موقوفات حوزه علمیه را بر عهده داشت، به منظور بررسی وضعیت املاک و اموال مدرسه کرمانی‌ها به کرمان و بخش‌های تابعه اعزام کردند و ایشان بعد اخذ گزارش از آنها و بررسی لازم و دقت فراوان، حکمی صادر نمودند. که در بخشی از آن چنین آمده است: « این نتیجه بررسی طولانی و دقیقی است که بنده موفق به انجام آن شدم و نظر شرعی خود را در مورد این دعوای قضائی انشاء کردم.» « بناء علیه، این تصرفات همه نامشروع و پولی که از فروش این زمین ها به دستشان رسیده ملک آنان نیست و با این تخلف آشکار از موازین شرعی، ....( آقای مجید انصاری) صلاحیت فعلی متولی بودن را ندارند.»

 چرا تا امروز که نزدیک به دو سال از صدور این حکم می گذرد اجرای آن معطل مانده است؟ آیا طلاب و روحانیون انقلابی و ولایی برای رسیدن به مطالبات عدالتخواهانه خود مسیر دیگری را باید طی می کردند؟ این عزیزان با اتخاذ بهترین روش، مطالبات خود را در قالب طوماری با 400 امضاء تقدیم به عالی ترین مرجع حوزوی برای رسیدگی به این امر کردند ولی چرا بعد از رسیدگی دقیق و جامع این نهاد عالی حوزوی نسبت به نتیجه و حکم آن هیچ ترتیب اثری داده نشده است؟ جناب انصاری، غیر از این است که شما با شایعه سازی و فرافکنی اقدام به جوسازی علیه این موضوع کرده اید و با طراحی یک سناریو مرموزانه و مغلطه ای هدفمند، مطالبه عدالتخواهانه صدها تن از طلاب و فضلاء استان کرمان را به اختلاف خود با یکی از روحانیون تقلیل دادید و به عبارتی زیرکانه صورت مسئله را عوض کردید و چنین وانمود کردید که طرف حساب شما آن شخص می باشد!! و در نتیجه مدعی شدید که حکم امام(ره) را مبنی بر نصب ما بعنوان هیات مدیره قبول ندارد پس چون حکم امام(ره) را قبول ندارد، اینها همانند جریان آقای منتظری و باند معدوم مهدی هاشمی هستند!!! چرا که آنها هم احکام امام(ره) را قبول نداشتند. آخر بی تقوایی و بی انصافی تا چه حد!! بدانید این ظلم و جفای شما بی پاسخ نمی ماند!! چگونه به خود جرات می دهید که چنین گستاخانه قاطبه طلاب و فضلاء ولایی و انقلابی استان کرمان را که معترض تخلفات و سوء مدیریت شما می باشند و جان و هستی خود را با اشاره مولا و مقتدای خویش برای انقلاب و ارزش هایش فدا می کنند، چنین اتهام دروغ و کذبی را به آنها بزنید!! بهتر است بدانید که این شما بودید که نظام اسلامی و ارزش هایش را با همنوا شدن با دشمنان امام و انقلاب در انتخابات سال 88 و حوادث پس از آن زیر سوال بردید و بزرگترین یادگار امام که نظام اسلامی می باشد را محکوم به ظلم و جنایت کردید!! این جریان شما و دوستان سیاسیتان بود که با حضور و فراخوان حامیان خود در تشییع جنازه آقای منتظری هر حرمت شکنی و شعاری که خواستند بر علیه آرمان های امام(ره) و انقلاب سردادند و شما هم با سکوت معنادار خود آن را تایید کردید!! این شما بودید که در سال 88 برای بهره برداری های خاص سیاسیتان در فوت آقای منتظری جامه سیاه می پوشید و عزدار ایشان می شوید و اقدام به بهره برداری از تشییع جنازه او برای رسیدن به اهداف سیاسی خود می کنید! و در این مسیر تا جایی پیش می روید که هم صدا با دشمنان قسم خورده امام(ره) و انقلاب از هیچ اقدام ساختارشکنانه ای در جهت به انفعال کشاندن نظام جمهوری اسلامی دریغ نمی ورزید!! و این جریان متبوعتان بود که با عملکرد خود گوی سبقت را از جریانات ضد انقلابی همچون باند معدوم مهدی هاشمی ربود و در حقیقت جریان شما می خواست کار نا تمام آنها را تمام کند که به لطف خدا و مدیریت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب و بصیرت آحاد مردم تیرتان به سنگ خورد و دستتان برای همگان رو شد!!! آیا چنین عملکردی با رسم امام(ره) که شما اسم ایشان را به یدک می کشید سازگار است؟ آیا این کار شما تیشه زدن به رسم امام نمی باشد؟ آیا فکر می کنید ماه همیشه پشت ابر باقی می ماند؟ آیا استفاده از چنین روش هایی برای شما که لباس دین بر تن دارید به معنای ذبح ارزش های دینی و انسانی نمی باشد؟ آیا این گونه عملکردی نوعی نفاق نمی باشد؟ چرا از پاسخگویی در مورد عملکرد مدیریتی و مالی خود فرار می کنید؟ چرا بجای پاسخگویی با فرافکنی به دروغ به طلاب عدالتخواه برچسب سیاسی می زنید! شما که همگان را دعوت به پرسش گری و پاسخگویی می کنید!! پس چرا خودتان حاضر به پاسخگویی نیستید؟ ما چون حکم حضرت امام(ره) را قبول داریم شما را مورد پرسشگری قرار می دهیم؟ اتفاقا چون شما منصوب حضرت امام(ره) هستید باید نسبت به عملکرد خود بیشتر پاسخگو باشید! ما بزرگترین خدشه به حکم امام(ره) را سپر قرار دادن این حکم برای عدم پاسخگویی می دانیم؟ حال چرا شما بجای پاسخگویی در پشت حکم امام(ره) سنگر گرفته اید و خود را ملزم به پاسخگویی نمی دانید؟ آیا این روش شما سوء استفاده از حکم امام(ره) نمی باشد؟ البته این نوع سوء استفاده ها توسط شما و دوستانتان تازگی ندارد!

معاون دولت پاسخگو!

جنابعالی به چه حقی در سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه کرمانیها را در قم تعطیل کردید؟ شما بر اساس کدام معیار شرعی و عقلی طلاب را از استفاده از این محیط آموزشی محروم نمودید؟ با تعطیل کردن مدرسه به دنبال چه سناریوی جدیدی هستید؟ به شما تبریک می گوییم که اینگونه از حکم امام(ره) پاسداری می کنید!!

شما همچنین برای فرافکنی و پاک کردن صورت مساله اقدام به انتشار حمایت نامه هایی تحت عنوان جمعی از طلاب، فضلاء و ایثارگران استان کرمان کرده اید پس لطفا یک نفر از این حامیان خود را نام ببریید؟! چرا قاطبه طلاب و  فضلاء اهل کرمان نسبت به عملکرد شما معترض می باشد، پس لطفا جلسه ای ترتیب دهید تا تعداد طلاب حامی شما مشخص گردد!! آقای انصاری آشی که پخته اید آنقدر شور شده است که حجت الاسلام جاویدی که همانند شما منصوب حضرت امام(ره) برای اداره مدارس می باشد نسبت به تخلفات و عملکرد شما معترض می باشد!! البته شما با زیرکی خاصی ایشان را به امور آموزشی مدرسه علمیه کرمانیها در قم مشغول کردید و خود نیز به اداره اموال و املاک مدراس که بالغ بر میلیاردها تومان می باشد، پرداختید!!

لازم است بدانید که حنای شما دیگر رنگی ندارد و دست شما برای همگان رو شده است پس از شما می خواهیم نسبت به حکم صادره توسط شورای عالی حوزه تمکین کنید و به سوالات ما در این نامه پاسخ دهید تا مجبور نشویم برای روشن شدن بعضی از مسایل به شفافیت بیشتر در این خصوص اقدام نماییم.

 

14 مهر 1391      

   والسلام علی من اتبع الهدی 


      

مهر: یکی از مهمترین تغییرات قانون، حذف مجازات سنگسار است. البته طی چند سال گذشته، این مجازات اجرا نمی شد و قضات سعی می کردند از مجازات های جایگزین استفاده کنند.در قانون جدید که قرار است به صورت آزمایشی اجرا شود هیچ اشاره ای به حکم رجم یا سنگسار نشده است.

سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس گفت : قانون جدید مجازات اسلامی به زودی با رفع ایرادات به شورای نگهبان فرستاده می شود.
 
محمدعلی اسفنانی درباره آخرین وضعیت قانون مجازات اسلامی گفت: این قانون قبل از ابلاغ از سوی رئیس جمهور به خاطر ایرادات شورای نگهبان به مجلس بازگردانده شد. پس از بررسی ایرادات شورای نگهبان در کمیسیون قضائی مجلس قرار شد این قانون دوباره به کمیته تخصصی برود تا با رفع ایرادات ، دوباره به شورای نگهبان فرستاده شود.
 
وی افزود: رفع ایرادات این قانون از الویت های کمیسیون قضائی مجلس است و تلاش می کنیم به زودی این قانون تصویب نهائی و ابلاغ شود.
 
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد، این قانون دارای تغییراتی نسبت به قانون قبلی است و از دربرگیری بیشتری نسبت به قانون قبلی برخوردار است.
 
قانون جدید مجازات اسلامی در پنج باب، کلیات، حدود، قصاص، دیات و مجازات‌های تعزیری و بازدارنده تنظیم شده که در باب کلیات، اصول کلی قابل اعمال در ابواب دیگر شامل تعاریف و قلمرو اعمال مجازات، مبنای مسئولیت کیفری و شخصی بودن مجازات، تقسیم بندی جرایم و مجازات‌ها بر اساس مبانی اسلامی، حدود مسوولیت کیفری و موانع آن، جهات تخفیف مجازات و شرایط آزادی مشروط، تعویق، تعلیق و زوال محکومیت کیفری مورد توجه قرار گرفته است.
 
یکی از مهمترین تغییرات قانون، حذف مجازات سنگسار است. البته طی چند سال گذشته، این مجازات اجرا نمی شد و قضات سعی می کردند از مجازات های جایگزین استفاده کنند.در قانون جدید که قرار است به صورت آزمایشی اجرا شود هیچ اشاره ای به حکم رجم یا سنگسار نشده است.
 
تغییر مهم دیگری که در این قانون روی داده،مربوط به حدود و قصاص افراد زیر 18 سال است. موضوعی که طی سال های اخیر یکی از مباحث بحث برانگیز در حوزه قضا بود. با تصویب این لایحه و اجرای آن چنانچه در کمال عقل و رشد افراد زیر 18 سال شبهه ای ایجاد شود حدود و قصاص برای آنها اجرا نمی شود. همچنین بر اساس این مصوبه، مجازات های تعزیری برای افراد زیر 18 سال با افراد بالای 18 سال متفاوت است. همچنین دیگر افراد زیر 18 سال به زندان محکوم نشده و به مراکز تربیتی همچون کانون اصلاح و تربیت منتقل می شوند.


      

 

گروه معارف رجا :‌ سالگرد شهید مجید پازوکی است، جانبازی که هم "خون دل" داد و هم "خون دل" خورد.ماند و دید غصه‌های دوران بعد از دفاع را؛ و وعده شهید باکری در وصیتنامه‌اش که گفت: "دسته سوم از جاماندگان جنگ به گذشته خود وفادار می‌مانند و احساس مسئولیت می‌کنند که از شدت غصه‌ها و مصائب دق خواهند کرد" را هم دید و هم چشید.

آقا مجید شهید زنده ماند، تا نسل سوم دیگر وصف خصال شهدا را نشنود، بلکه رسم آنها را در عیان ببیند و محظوظ از آن شود. 

وقتی در عملیات والفجر 8 از فاصله چند متری 11 گلوله به بدنش نشست، که 8 تای آن تنها سینه‌اش را شکافت، سینه‌ای که لبریز از محبت مادر سادات بود، هیچ کس فکرش را هم نمی‌کرد که آقا مجید دوباره برگردد. بیمارستان مصطفی خمینی شاهد است که چند ماه فقط آقا مجید در کما بود و دوستنانش باید او را از پشت شیشه می‌دیدند و منتظر موعد تشییع جنازه‌اش. برای همین هم بود که بعد از مرخص شدن از بیمارستان، اول سراغ مادر بزرگ اهل دلش رفت، که تقصیر توست؛ تو نگذاشتی! تو باعث شدی که سالم از بیمارستان بیرون بیایم! 

شاید گمان نمی‌کرد دورانی پس از جنگ برسد که برخی از همسنگران سابقش به جای ترغیب و تشویق به ادامه کار تفحص شهدا، او را ملامت کنند که چرا دنبال حق و حقوق و درجه‌اش نیست! و آن زمان بود که با بغض و غصه تکلیف را به پیر مراد خود حضرت روح‌الله واگذاشت و در عالم رویا پس از بیان درد دل‌هایش از آن بزرگ شنید: "ما الان تنها با آنهایی کار داریم که رهرو عشقند نه تکلیف" جمله‌ای که بالای سنگ قبر او نقش بسته است.

 

 

 

 

آقا مجید را بیشتر با تفحص شهدا آن هم بعد از جنگ می‌شناسند. اما نقش این شهید در دوران دفاع مقدس که با گردان تخریب لشکر 27 محمد رسول‌الله (صلی‌الله‌وعلیه‌وآله‌وسلم) آغاز شد و بعد از بهبودی نسبی از مجروحیت در قرارگاه برون مرزی رمضان ادامه یافت، شاید از ناگفته‌های زندگی این بسیجی دلاور باشد.

در گفت‌وگو با سردار "جعفر جهروتی زاده" بنیان‌گذار و فرمانده گردان تخریب لشکر 27 و همچنین فرمانده قرارگاه برون مرزی رمضان به زوایای کمتر شنیده شده از حماسه‌های آقا مجید پازوکی پرداخته‌ایم که در ادامه آمده است: 

خاطره‌ای از حضور آقا مجید در یکی از عملیات‌های موفق برون‌مرزی

ادامه مطلب...
      

جوانفکر به دنبال فرزندان هاشمی 
پایگاه خبری انصارحزب الله : درحالی که هفته گذشته پس از فراز و نشیب فراوان، فرزندان هاشمی رفسنجانی برای تحمل مجازات و همچنین انجام تحقیقات روانه زندان اوین شدند، علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور نیز که پیشتر از سوی دادگاه کیفری استان تهران و همچنین دادگاه انقلاب اسلامی تهران به دو فقره حبس تعزیری محکوم شده بود، شامگاه چهارشنبه پنجم مهر ماه برای اجرای حکم محکومیت خود به زندان معرفی شد. 

محبوس و محروم
بنا به احکام صادره از سوی شعب دادگاه‌های یاد شده که به تایید دیوانعالی کشور ودادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز رسیده است، نامبرده به اتهام توهین به مقام معظم رهبری، نشر مطالب خلاف موازین اسلامی و مطالب مخالف عفت عمومی علاوه بر دو فقره محکومیت حبس تعزیری، به محرومیت ازهرگونه اشتغال و فعالیت مطبوعاتی و رسانه ای نیز محکوم شده است. 

تاسف رئیس دولت معیار از اجرای عدالت
این درحالی است که محمود احمدی‌نژاد پس از ورود به تهران در پاویون جمهوری فرودگاه مهرآباد، در پاسخ به پرسشی درباره دستگیری علی‌اکبر جوانفکر گفت:‌«من خیلی متاسفم که در آستانه سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل در حالی که جهان منتظر شنیدن دیدگاه‌های ملت ما بودند این اتفاق افتاد.همان‌طور که می‌دانید در سازمان ملل دو دسته سخنرانی می‌کنند؛یک عده طرفداران نظام سرمایه‌داری هستند که حرف آخر آنها را آمریکا می‌زند و یک دسته کشورهای مستقل هستند که حرف آخر در میان آنها را ایران می‌زند. 

با این توصیف، اینکه به‌ یکباره قبل از سخنرانی رئیس‌جمهور، مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور و مدیرعامل ایرنا بازداشت می‌شود مایه تاسف است بویژه اینکه اتهام او، توهین به رهبری است؛ مسئله‌ای که هیچ ایرانی آن را نمی‌پذیرد. من این مسئله را دنبال خواهم کرد.» 

طراح خط قرمز
این درحالی است که پیش از این نیز احمدی نژاد مورخ 8 تیر ماه سال 1390در حاشیه‌ جلسه‌ هیئت دولت گفته بود:«گر بخواهند ادامه بدهند و به بهانه‌های گوناگون همکاران ما را در کابینه متهم کنند، وظیفه‌ اخلاقی، قانونی و ملی دارم که بایستم و از همکاران خودم در کابینه دفاع کنم.در واقع کابینه خط قرمزی است که اگر بخواهند به آن دست‌اندازی کنند، دیگر من باید وظیفه قانونی خود را انجام دهم و این حتما به کشور آسیب می‌زند.» 

سیاست قوه قضائیه
این درحالی است که 27 شهریور ماه سال جاری نیز مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کشور درگفت وگو با روزنامه خراسان در پاسخ به سوال خبرنگار که می‌پرسد چرا پرونده آقای رحیمی در قوه قضائیه به دلیل برخی مصالح متوقف شده است می‌گوید:«سیاست قوه قضائیه و دیگر قوا این است برای این که امور کشور با اخلال و مشکل روبه رو نشود وتنازع و کشمکش را به حداقل برسانند، حالا حتی اگر بر اساس تخیل و توهم هم این فضاها ایجاد شود، به هر حال باید آن را رعایت کرد.زیرا الان کشور در موقعیتی نیست که بخواهیم با جدال‌های میان قوا، این وضعیت را ادامه دهیم.» 

خلاف سیره
این فرایندی است که دکتر لاله افتخاری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره آن به یالثارات می‌گوید: آنچه در قالب مقاومت برای اجرای عدالت از سوی رئیس صورت می‌پذیرد درواقع برخلاف سیره ائمه معصومین و درراس آن امیرالمومنین علی علیه‌السلام است.حتی حضرت علی علیه السلام نیز جایگاه خود را مستمسک عدم حضور در دادگاهی که با شکایت از او تشکیل شده بود قرار نداد. 

شعارهای فراموش شده
این درحالی است که در جامعه ما با توجه به داعیه‌داری استقرار حکومت اسلامی، مردم انتظار دارند مطابق سیره اهل بیت علیهم‌السلام رفتار شود و یا حداقل اینکه اگر زمانی سهوا خلافی در این مسیر اتفاق می‌افتد، اما مخالفت و مقاومتی با آن دربین نباشد.ضمن اینکه چنین رویه‌ای دریک حالت حداقلی، برخلاف شعارهایی است که شخص رئیس‌جمهور در زمان تصدی ریاست‌ دولت سر داده‌اند. بنابراین بدیهی است که آقای احمدی نژاد هم باید در برابر اجرای قانون تمکین کند و اجرای آن را به قوه قضائیه بسپارد. 

اگر فساد نیست چرا مقاومت می‌کنید؟
لاله افتخاری در ادامه با توجه به اینکه در تاریخ انقلاب اسلامی بی‌سابقه است که یک مقام مسئول برای اجرای عدالت خط قرمز تعیین کند به یالثارات می‌گوید: این رویه درواقع تقویت کننده و حتی در حکم تایید خبرهایی است که مبنی بر وجود قطعی فساد در اطراف رئیس جمهور منتشر می‌شود. درواقع مقاومت دربرابر احضار افراد به دادگاه و پاسخ گویی به اتهامات چه نکته‌ای به غیر از این مسئله را در اذهان تقویت خواهد کرد؟ 

طراح خط قرمز در تقابل با رهبری
ضمن اینکه باید گفت اتخاذ چنین مواضعی از سوی رئیس‌جمهور در واقع ایجاد کننده حاشیه امن برای خلافکاران و کسانی است که اقداماتی برخلاف مصالح نظام جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دهند.بنابراین بهتر است تا آقای احمدی نژاد در این چند ماه باقی مانده از دولت دهم مواظب زحمات این دولت و اشخاص خدوم داخل آن باشد. لذا ایشان باید متوجه باشد که تعیین خط قرمز در نظام جمهوری اسلامی برعهده قانون اساسی وولی فقیه است و نه هیچ کس دیگر. 

بنابراین باید گفت مواضع رئیس جمهور در قبال اجرای قانون و عدالت برای نزدیکانش درمغایرت کامل با فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم در پیش گرفتن خود نظارتی و تقوای درون گروهی‌است که بسیار برای دولت و چهره‌های ولایی مشغول خدمت در آن زیان‌آور است.

منبع:هفته نامه یالثارات الحسین(ع)


      
   1   2      >