عدالتخواهان ولایتمدار؛ ضمن استقبال از این اقدام قوه قضائیه امیدوارند “عدالت” نه فقط در مورد “بابک زنجانی” بلکه در مورد همه متهمین به فساد و افساد در امور اقتصادی کشور اجرا گردد و این بار داستان تلخ خلاصه شدن و توقف مبارزه و برخورد با مفسدان کلان اقتصادی در شهرام جزایری تکرار نشود.

حجت الاسلام محسنی‌ اژه‌ای دادستان کل کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس، اظهار داشت: بابک زنجانی عصر امروز بازداشت شد.

 

به گزارش فارس، روز گذشته نیز دادستان تهران در پاسخ به خبرنگار فارس از مفتوح بودن پرونده بابک زنجانی خبر داده بود.

 

 

چندی پیش جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به سران سه قوه، خواستار برخورد با پرونده اتهامی فساد مالی بابک زنجانی شدند.

 

علیرضا سلیمی یکی از امضاکنندگان این نامه در گفت‌وگویی گفته بود که ما معتقدیم اگر برخورد لازم با پرونده‌های فساد مالی افرادی همچون بابک زنجانی صورت نگیرد، موجب سلب اعتماد عمومی می‌شود و ما نگران آسیب دیدن اعتماد عمومی هستیم.

 

وی افزود: باید با دانه درشت‌ها مقابله شود تا شفاف‌سازی لازم صورت گیرد. در حال حاضر افکار عمومی در تردیدند. باید معلوم شود که این فرد مجرم است یا نه و مورد اعتماد هست یا خیر؛ چرا دستش در مسائل مختلف باز است و به تخلفاتش رسیدگی نمی‌شود؟

 

این نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: دغدغه و انتظار ما این است که هر سه قوه هرچه سریع‌تر نسبت به تنویر افکار عمومی در این رابطه اقدام کنند.

 

بابک زنجانی به گفته خودش دارای بیش از 70 شرکت از جمله شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم، “اولین بانک سرمایه‌گذاری اسلامی!” ( First Islamic Investment Bank) در مالزی، سهامدار شرکت هواپیمایی انور ترکیه، مؤسسه مالی اعتباری در امارات و بانک ارزش تاجیکستان است. او همچنین شرکت‌هایی در دوبی، ترکیه و تاجیکستان دارد.

 

زنجانی در مصاحبه‌ای گفته است: “هم‌اکنون در ایران و دیگر کشورهای دنیا با 17 هزار نفر پرسنل مشغول ارائه تجارت و خدمات هستم.”

 

   

 

عدالتخواهان ولایتمدار؛ ضمن استقبال از این اقدام قوه قضائیه امیدوارند “عدالت” نه فقط در مورد “بابک زنجانی” بلکه در مورد همه متهمین به فساد و افساد در امور اقتصادی کشور به درستی و به دور از جنجال های سیاسی و جوسازی های رسانه ای اجرا گردد و ملاحظات فامیلی و جناحی و باندی تاثیری در روند مبارزه با دانه درشت ها و مفسدین بزرگ اقتصادی نداشته باشد، امید است این بار داستان تلخ خلاصه شدن و توقف مبارزه و برخورد با مفسدان کلان اقتصادی در شهرام جزایری تکرار نشود.