آمار اسفند 92 - دلبسته یاران خراسانی خویشم
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
منوی اصلی
وصیتنامه شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان

ویرایش
پیوندهای روزانه
آمار و اطلاعات

بازدید امروز : 183
بازدید دیروز : 599
کل بازدید : 462877
تعداد کل یاد داشت ها : 532
آخرین بازدید : 99/3/15    ساعت : 6:34 ص
تاریخ روز

طلبه سیرجانی و همراهانش دستگیر شدند
پیش از این رسانه ها از برپایی مراسم پیاده روی از سوی برخی از طلاب و دانشجویان با عنوان عدالتخواهان ولایتمدار و به منظور تحقق بخشیدن به مطالبات رهبری در خصوص اجرای عدالت در روز پنجشنبه 22 اسفند و در شهر قم خبر داده بودند.

به گزارش انقلاب نیوز، حجت الاسلام علیرضا جهانشاهی معروف به طلبه سیرجانی و 10 تن از همراهان وی که جهت هماهنگی پیاده روی روز پنجشنبه 22 اسفند در محلی در قم گردهم آمده بودند دستگیر شدند.

طلبه سیرجانی و برخی از دستگیرشدگان که از آنها با عنوان اعضای نهضت عدالتخواهان ولایتمدار یاد می شود حوالی ساعت 17:30 روز چهارشنبه در قم دستگیر شدند.

پنجشنبه 22 اسفند قرار بود مراسمی در حمایت از مطالبات اخیر 12 گانه مقام معظم رهبری در قم و به شکل پیاده روی از حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها) به سمت مسجد مقدس جمکران برگزار شود.

شب سه شنبه نیز دو نفر از اعضای این گروه، در حین توزیع اعلامیه های مراسم 22 اسفند دستگیر شدند.

پیش از این رسانه ها از برپایی مراسم پیاده روی از سوی برخی از طلاب و دانشجویان با عنوان عدالتخواهان ولایتمدار و به منظور تحقق بخشیدن به مطالبات رهبری در خصوص اجرای عدالت در روز پنجشنبه 22 اسفند و در شهر قم خبر داده بودند.


      

1- دعوای بین روحانیون عدالتخواه که خود را از پیشمرگان انقلاب اسلامی و ولایت فقیه می دانند با برخی مسئولان قضایی به خصوص در حوزه ویژه روحانیت، یک اختلاف نظر درون خانوادگی و بین فرزندان حقیقی نظام مقدس اسلامی است. ما دادگاه ویژه روحانیت را پرچمدار مقابله با فساد احتمالی معدود روحانیون فریب خورده و دنیازده دانسته و حمایت از این تکلیف ارزنده را بر خود واجب می دانیم. از این منظر اختلاف بین نیروهای انقلاب به هیچ وجه ربطی به بدخواهان اسلام و ولایت ندارد. اگر وجود برخی برداشت های اشتباه و گاه تنگ نظرانه و به دور از تدبیر ممکن است در لایه هایی از سطوح میانی این نهاد مقدس به چشم بخورد ولی ما افتخار می کنیم که ریاست این مجموعه با یکی از وارسته ترین نیروهای خدوم انقلاب یعنی حجت الاسلام رئیسی است که الحق یکی از ذخایر گرانبهای نظام اسلامی محسوب می شوند. مشکل به وجود آمده که بررسی زوایای پنهان و پیدای آن نیاز شدید دادگاه ویژه روحانیت به حضور نیروهای نخبه و با کیاست در آن مجموعه را اثبات می کند، مسئله ای کاملاً داخلی بوده و به زودی با آزادی سریع همه طلاب بازداشت شده و عذرخواهی مقصران اصلی این واقعه ناگوار، جبران خواهد شد. خدا می داند در عرصه پیکار با دشمنان قسم خورده اسلام ناب، پیوند برادری هر دو طیف حامیان نظام ( اعم از جان برکفان انقلاب و کارمندان نظام ) هرگز گسستنی نخواهد بود.

2- گانگستر بازی در دستگیری روحانیون بسیجی از نظر موقعیت زمانی در بدترین شرایط ممکن صورت گرفت. بررسی کارشناسان فرا استانی نشان می دهد که تصمیم در برخورد عجولانه با مخالفان مفاسد اقتصادی از ناحیه ای غیر از نهادهای قضایی اتخاذ گردیده و به بیان دیگر باید گفت صادر کنندگان حکم بازداشت طلاب عدالتخواه، ناخواسته در پازل جریان مدعی اعتدال قرار گرفته و بازی پر حاشیه ای را آغاز کرده اند. هنوز از خاطر نبرده ایم که توزیع سبد کالا در خوشبینانه ترین حالت ممکن، با کج سلیقگی مسئولان امر در ایام سالگرد پیروزی انقلاب صورت گرفت که فضایی استثنایی را برای تخریب وجهه مقتدر و مستقل نظام اسلامی در سطح بین المللی فراهم آورد. سوءاستفاده صدها رسانه ضدانقلاب و ادعای آنان مبنی بر وجود بحران اقتصادی در ایران آنهم تا سر حد گرسنگی و قحطی و… دلسوزان نظام را بر آن داشت تا انگیزه این اقدام بدموقع و مشکوک دست اندرکاران توزیع سبد کالا را با دقت مورد بازبینی قرار دهند.

اکنون درست در زمانی که پس از سفر ضد حکومتی اشتون به تهران و میدان داری مغرضانه بان کی مون، ادعای نقض حقوق بشر توسط نظام اسلامی در صدر توطئه های تبلیغاتی و باج خواهانه دشمنان ایران اسلامی قرار گرفته است برخورد شدید و فاقد تحلیل با مخلص ترین نیروهای وفادار نظام، مجالی برای نشر ادعاهای ضدایرانی توسط عناصر خودفروخته وابسته به دشمن را فراهم آورده است. به نظر می رسد ضروروی است نهادهای مسئول نسبت به واکاوی انگیزه های مشکوک وقوع این دستگیری ها که منجر به تهبه خوراک تبلیغاتی برای رسانه های معاند گردید حساسیت نشان داده و به منظور برخورد با عوامل تصمیم گیر این حادثه دشمن شاد کن، به سرعت وارد عمل شوند.


      

در صورت تمایل می توانید با دریافت فایل زیر، خبر گردهمایی و پیاده روی عدالتخواهان ولایتمدار ، 22 اسفند در قم را در مساجد شهر خود نصب نمائید.

 سلام دوستان عزیز

در صورت تمایل می توانید با دریافت فایل زیر، خبر گردهمایی و پیاده روی عدالتخواهان ولایتمدار ، 22 اسفند در قم را در مساجد شهر خود نصب نمائید.

 

دانلود فایل زیر در

 

قطع a4            ,         قطع a3 مناسب برای نصب بر روی تابلوی اعلانات

 

 


      

عزیزانی که از سایر شهرها مایل به شرکت در این مراسم به صورت انفرادی یا گروهی و اردویی می باشند حداکثر تا تاریخ 92/12/15 اسامی و تعداد خود را اعلام فرمایند تا مقدمات لازم جهت اسکان و پذیرایی از آنها فراهم گردد.

بسم الله الرحمن الرحیم

“یک ساعت عدالت ورزیدن بهتر از عبادت یک سال است که شب هایش به قیام و روزهایش به روزه بگذرد.”   حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)
“عدالتخواهی باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.”

“باور کنید که عدالت خواهی نیازی قطعی و حیاتی برای کشور و جامعه است. “

“بنده نهضت عدالتخواهی را مطرح کردم؛ فضایی در کشور به وجود آمد و جوان های ما به این مسئله علاقه مند شدند.
این معنایش این نیست که ما از اول انقلاب نهضت عدالتخواهی نداشتیم- چرا، انقلاب بر پایه عدالت است- اما این تجدید مطلعی شد و روح تازه ای در جوان ها به وجود آورد و همت آنها را بر انگیخت.”                 

                                                                                                           امام خامنه ای (مدظله العالی)

 

 

با توکل بر خدای متعال و امید به عنایات اهل بیت علیهم السلام و به منظور استمرار و فراگیری نهضت عدالتخواهی و تحقق حضور عملی امت حزب الله در وسط میدان مهم ترین حوزه امر به معروف و نهی از منکر که به فرموده امام خامنه ای حوزه مسئولان است، قرار است در هر ماه یک گردهمایی و پیاده روی عدالتخواهان ولایتمدار در شهر های مختلف کشور برگزار گردد.

 

 

اولین مرحله از این پیاده روی ها به همراه برنامه هایی دیگر در باب عدالتخواهی در تاریخ پنج شنبه 92/12/22 در آستانه سالروز شهادت اولین شهید راه ولایت و عدالت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در شهر مقدس قم از حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها تا مسجد مقدس جمکران برگزار می گردد.

 

بدینوسیله از همه دوستان حزب الله و نیروهای انقلابی، ولایتمدار و عدالتخواه جهت حضور در این پیاده روی عدالتخواهانه و مراسمات جانبی آن دعوت به عمل می آید.

 

عزیزانی که از سایر شهرها مایل به شرکت در این مراسم به صورت انفرادی یا گروهی و اردویی می باشند حداکثر تا تاریخ 92/12/15 اسامی و تعداد خود را از طریق بخش تماس با ما سایت یاران خراسانی و یا تماس با 09127468330 اعلام فرمایند تا مقدمات لازم جهت اسکان و پذیرایی از آنها فراهم گردد.

 

 

 

 برخی اهداف مورد نظر از برگزاری این سلسله پیاده روی ها عبارت است از:

 

1- جریان داشتن و استمرار نهضت عدالتخواهان ولایتمدار و تقویت حرکت های عدالتخواهانه کشوری.

 

2- همفکری و همکاری هرچه بیش تر عدالتخواهان و دلسوزان نظام جهت حل معضلات موجود در کشور در خصوص ظلم و فساد و بی عدالتی.

 

 

 

3- تبدیل گفتمان عدالتخواهی و مطالبه عملی حق و عدل به یک فرهنگ و مطالبه عمومی.

 

4- انتقال تجربیات و تبیین و توضیح راهکارهای عدالت خواهی و  بررسی آسیب ها و تهدید ها و موانع پیش رو.

 


 

5- عمل کردن به واجب شرعی اجتماع مومنین برای از بین بردن ظلم و بی عدالتی و منکراتی که جز با اجتماع مومنین از بین نخواهد رفت. 

امام خمینی قدس الله نفسه الزکیه در کتاب تحریر الوسیله می فرمایند:

“در صورتی که برای از بین بردن منکری نیاز به اجتماع مومنین باشد ، جمع شدن آنها واجب است.”

لذا در این سالهای پس از دوران دفاع مقدس که به فرموده امام خامنه ای حفظه الله تعالی کانون های قدرت و ثروت و اژدهای هفت سر فساد شکل گرفته است، راه اندازی شبکه ای از عدالتخواهان و منسجم کردن نیروهای دلسوز و انقلابی برای حفظ و تقویت نظام و مبارزه با مصادیق ظلم و بی عدالتی از اوجب واجبات است.

به طوری که مقام عظمای ولایت فرموده اند: “هر چه زمان می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم.”

 

6- پیگیری عملی مطالبات امام خامنه ای در باب عدالت به ویژه فرمان هشت ماده ای معظم له به سران سه قوه در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی که متاسفانه بیش از 10 سال بر زمین مانده است تا آنجا که خود ایشان فرموده اند:  چند سال قبل از این، بنده درباره‌ى فساد اقتصادى، به رؤساى قوا نامه دادم. خب، با فساد اقتصادى مبارزه کنید. به زبان گفتن که مطلب تمام نمیشود؛ عملاً با فساد مبارزه کنید.  هى بگوئیم مبارزه با فساد اقتصادى. خب، کو؟ در عمل چه کار شد؟ چه کار کردید؟ اینهاست که انسان را متأثر میکند.

 

متن اطلاعیه عدالتخواهان ولایتمدار تاکنون در سایت های خبری زیر درج گردیده است:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

      

نامه طلّاب سراسر کشور به نمایندگان مجلس شورای اسلامی

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 امام خامنه ایمدّ ظلّه العالی: ارزشهای انقلابی و دستاورد های انقلاب و فضای اسلامی جامعه ، ناموس همه ی آحاد مردم ماست و از آن ، غیرتمندانه و با کمال قدرت دفاع می کنیم.                                                                          28/7/ 1368

خدمت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی  

  سلام علیکم

 اتّفاقات کشور در چند ماه اخیر (خصوصا مسئله ی هسته ای و توافق نامه ی ژنو)  تبدیل به صحنه ای شده است که دارای عبرت ها و نکات در خور تأمّلی است . حضرت علّامه ی مصباح دامت برکاته که حقیقتا مصداق اتمّ بصیرت می باشند، سکوت معنادار موجود در بین نخبگان را شکسته و این بار نیز مانند همیشه، با روشن گری عمّار گونه ی خود، حرف دل ملّت ولایتمدار ایران اسلامی را بیان نموده و باعث تصحیح و هدایت افکار بسیاری از خواصّ شدند. و نیز با آماده سازی فضای عمومی جامعه ، زمینه را برای ورود ولیّ امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای مدظله العالی فراهم کردند. بیانات صریح رهبر معظّم انقلاب، در دیدار  با فرماندهان وکار کنان نیروی هوایی ارتش ونیز در جمع مردم غیور و ولایت مدار تبریز، فصل الخطابی است که وظیفه ی مردم ، مسئولین و خواصّ، را به خوبی مشخّص نموده است.

      انتظار به حقّ از شما نمایندگان شریف، دلسوز ، بصیر و انقلابی در خانه ی ملّت این است که در این شرایط حساس با پاسداری از ارزش ها و پافشاری بر اصول انقلاب به ویژه اصل اساسی استقلال، که چندین بار مورد تاکید مقام عظمای ولایت قرار گرفت، به وظیفه تان در مقابل زیاده خواهی های آمریکا و کشورهای غربی و دنباله روان ومرعوبان داخلی استکبار، عمل نموده و با قاطعیّت از استقلال و عزت ملّی دفاع کنید و از تضییع حقوق مردم جلوگیری نمایید.

  البتّه ای کاش قبل از ورود بزرگان دین و بخصوص رهبر معظّم انقلابمدّظلّه العالی اقدامات شایسته ای صورت می گرفت .

  بدیهی است هر گونه غفلت و فرار از تکلیف ، مواخذه ی الهی و سرزنش تاریخی را به دنبال خواهد داشت.

والسّلام علی عبادالله الصّالحین

 2 اسفند1392 مطابق 21ربیع الثّانی1435

جمعی از روحانیّون و طلّاب سراسر کشور

 

برای امضاء کلیک کنید